Bardziej zielona, cyfrowa i bliżej obywatela. Taka będzie Wielkopolska w najbliższych latach z pomocą środków z budżetu UE w ramach perspektywy  finansowej 2021-2027. Na jakie działania zostanie wydane ponad 2,1 mld euro? Tego dowiemy się podczas konferencji informującej o programie regionalnym Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027.

Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia 2022 r. o godz. 11.00. w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu przy al. Niepodległości 34.

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej – stacjonarnie (udział wymaga wcześniejszej rejestracji) i online (transmisja wydarzenia na żywo będzie dostępna na oficjalnym kanale YT WRPO Wielkopolska. Aby wziąć udział w konferencji stacjonarnie należy zgłosić się przy pomocy FORMULARZA REJESTRACYJNEGO w terminie do 12 grudnia br. (do godz. 12:00).

Dlaczego warto?

Konferencja jest doskonałą okazją do dyskusji na temat tego, jakie wyzwania stoją przed Wielkopolską w najbliższych latach i jak w ich realizacji pomogą Fundusze Europejskie. Kluczowym punktem spotkania będzie część poświęcona sprawiedliwej transformacji wschodniej Wielkopolski. Proces odchodzenia od wydobycia i zużycia węgla jest konieczny i nieuchronny, dlatego tak istotne jest zadbanie o potrzeby mieszkańców. To priorytet na najbliższe lata.

Co w programie?

Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk jest niezbędna do wzajemnej inspiracji i powstania nowych, ciekawych projektów, które przyniosą realne zmiany. Dlatego podczas konferencji porozmawiamy o pierwszych konkursach, możliwościach otrzymania dofinansowania i kluczowych inwestycjach dla regionu. Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 to szansa na rozwój całej Wielkopolski. Szansa na budowę zeroemisyjnej, dynamicznej gospodarki o obiegu zamkniętym, zielone inwestycje, zrównoważony transport czy nowoczesne technologie. To możliwość zwiększania potencjału poszczególnych terenów, rozwijanie przedsiębiorczości.

Nie zapominamy o sferze społecznej. Działania będą koncentrować się na nowoczesnej edukacji, elastycznie reagującej na rynek pracy i jego wymagania. Środki będą wspierać rozwój usług społecznych, wspomagać rozwój aktywnych społeczności oraz budować potencjał sektora organizacji społeczeństwa obywatelskiego. Nie zabraknie inwestycji w kulturę i turystykę.

Jeśli bliskie są dla Ciebie powyższe sprawy do zapraszamy od wzięcia udziału w wydarzeniu.

Program konferencji zostanie zamieszczony w termie późniejszym na stronie www.wrpo.wielkopolskie.pl.

Skip to content