3 listopada 2023 r. przedstawiciele regionu koreańskiego Chungcheongnam-do na czele Gubernatorem KIM Tae-heum odwiedzili Konin.

Chungcheong Południowy (kor. 충청남도) to prowincja położona w zachodniej części Korei Południowej, której stolicą jest miasto metropolia Daejeon. Jest to najbogatsza prowizja Korei Południowej oraz najszybciej rozwijający się region ze średnim przyrostem PKB 9,7% w latach 2001-2007, który wzrósł do 12,4 % w 2010. Tak szybki wzrost przeobraził region z rolniczego w wysoce uprzemysłowiony.

Podczas spotkania przedstawiciele regionu koreańskiego dzielili się wiedzą i wymieniali doświadczeniami w zakresie wdrażania działań proekologicznych i proenergetycznych, zwłaszcza w zakresie technologii wodorowych.

Doświadczenie Korei Południowej może pomóc Wielkopolsce Wschodniej rozwinąć skrzydła i szybciej stać się Wielkopolską Doliną Energii. W spotkaniu z koreańską delegacją udział wzięli m.in. Jacek Wojciech Bogusławski Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Małgorzata Waszak-Klepka Przewodnicząca Sejmiku Wojewódzkiego, Maciej Sytek Pełnomocnik Zarządu Województwa Wielkopolskiego ds. restrukturyzacji Wielkopolski Wschodniej i jednocześnie Prezes ARR S.A. w Koninie, a także Piotr Korytkowski Prezydent Miasta Konina i Adam Lewandowski Burmistrz Śremu.

Skip to content